GymBeam BCAA 4:1:1 pomaranč 500g

BCAA 4:1:1 Instant je funkčný doplnok s obsahom l-leucínu, l-izoleucínu a l-valínu vo forme dobre rozpustného prášku. Pomôže teda s príjmom týchto aminokyselín s rozvetveným reťazcom (Branched Chain Amino Acids), ktoré patria medzi základné stavebné zložky bielkovín. Z nich sa tvorí svalová hmota, zároveň poskytujú stavebný materiál pre jej regeneráciu. Zo všetkých troch BCAA má najväčší anabolický potenciál l-leucín. Ten je známym prekurzorom proteínu mTOR, ktorý spúšťa samotný proces výroby svalových bielkovín (proteosyntézu). Tento produkt má pomer 4:1:1 práve v prospech spomínanej aminokyseliny.

Ďalšou výhodou BCAA je, že sú rýchlo stráviteľné. Organizmus ich dokonca dokáže použiť ako zdroj energie na pohyb, najmä počas náročných športových aktivít. Práve vďaka tomu telo dokáže využiť BCAA namiesto odbúravania vlastných bielkovín uložených vo svaloch. To v konečnom dôsledku prispieva k ich antikatabolickým vlastnostiam.

BCAA patria medzi esenciálne aminokyseliny, čo znamená, že si ich naše telo nedokáže samo vyrobiť. Je preto nutné pravidelne ich dopĺňať stravou alebo pomocou suplementov. Tento produkt je navyše vyrobený metódou fermentácie, ktorá je všeobecne šetrnejšia ako pri extrakcii aminokyselín z bielkovinových zdrojov. Výhodou je, že pri tom neboli použité žiadne živočíšne zložky, vďaka čomu je vhodný aj pre vegetariánov a vegánov.

BCAA 4:1:1 Instant sa ľahko užíva vďaka forme dobre rozpustného prášku, ktorý sa rozmieša vo vode. Tento osviežujúci nápoj si môžete vychutnať napríklad počas tréningu. Vhodný je však aj po jeho skončení, a to samostatne alebo ako súčasť proteínového šejku na maximalizáciu anabolického potenciálu celého nápoja. V priebehu dňa sa hodí na doplnenie aminokyselín alebo ochutenie vody v prípade, že vám nechutí samotná.

Tento produkt ocenia hlavne siloví športovci, ktorí sa usilujú o maximálny rast svalov. Rovnako je vhodný pre bežcov, cyklistov a ďalších aktívnych ľudí, ktorí chcú podporiť ochranu svalov počas tréningu alebo zefektívniť regeneráciu po jeho skončení.

BCAA 4:1:1 Instant a jeho výhody

  • doplnok obsahuje aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (l-leucín, l-izoleucín, l-valín)
  • BCAA v pomere 4:1:1 v prospech l-leucínu
  • má formu dobre rozpustného prášku
  • používa sa na zefektívnenie regenerácie a rastu svalov
  • môže sa využiť ako zdroj energie
  • vyrába sa šetrnou fermentáciou
  • po rozmiešaní prášku vo vode vznikne osviežujúci nápoj
  • produkt sa hodí pred tréningom, počas tréningu aj po ňom
  • je vhodný pre silových či vytrvalostných športovcov
  • vhodný pre vegánov

Zloženie BCAA

BCAA 4:1:1 Pomaranč: L-Leucín, L-Izoleucín, L-Valín v pomere 4:1:1, kyselina citrónová, prírodná pomarančová aróma, farbivo: betakarotén (E160a), sladidlo (sukralóza)

Dávkovanie

Zmiešajte 3/4 odmerky (6 g) s 200 – 250 ml vody a ihneď konzumujte. Užívajte 1 až 2-krát denne.

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Upozornenie

Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte mimo dosahu malých detí.
Alergény: Produkt neobsahuje žiadne alergény.

19,98 €
cena vrátane DPH nezahŕňa cenu dopravy