IBALGIN 400 mg 48 tabliet

 pomáha pri liečbe miernych až stredne silných bolestí rôzneho pôvodu. Ibalgin® 400 má protizápalový účinok a znižuje horúčku.

Práve kombinácia účinku proti bolesti, zápalu a horúčke sa využíva pri akútnych zápaloch horných dýchacích ciest. Ibalgin® je tradičná značka lieku proti bolesti, ktorú spoznáte podľa typických ružových tabliet.

Liek Ibalgin® 400 obsahuje účinnú látku ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv. Používa sa pri liečbe bolesti, k tlmeniu zápalu a znižovaniu horúčky.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB PODÁVANIA

Odporúčané dávkovanie pri bolesti, pri horúčkovitých ochoreniach:

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov obvykle užívajú 1 filmom obalenú tabletu Ibalgin® 400 3-krát denne, a to buď 1 tabletu jednorazovo alebo podľa potreby, najviac 3 tablety denne.

Odstup medzi jednotlivými dávkami sú najmenej 4 hodiny. Neprekračujte dennú dávku 3 tablety počas 24 hodín, ak lekár neurčí inak. Nástup účinku proti bolesti: 30 minút, trvá 4-6 hodín.

MÔŽE SA UŽÍVAŤ IBALGIN® 400 POČAS TEHOTENSTVA ALEBO PRI DOJČENÍ?

Tehotné ženy môžu užívať Ibalgin® 400 iba v 1. a 2. trimestri tehotenstva, a to na výslovné odporúčanie lekárom. Prípravok nesmú užívať ženy v treťom trimestri tehotenstva. Dojčiace ženy môžu užívať Ibalgin® 400 len na výslovné odporúčanie lekárom.

ZLOŽENIE

Účinnou látkou je ibuprofén. Jedna filmom obalená tableta obsahuje ibuprofén 400 mg. Pomocnými látkami v jadre tablety sú: mikrokryštalická celulóza, kukuričný škrob, sodná soľ kroskarmelózy, stearát horečnatý, hydratovaný oxid kremičitý, hypromelóza, makrogol, mastenec, oxid titaničitý E171, erytrozín E127, simetikónová emulzia SE4.

KONTRAINDIKÁCIE

Neužívajte prípravok Ibalgin®400, ak ste alergický(á) na ibuprofén (účinná látka prípravku Ibalgin®400) alebo na ktorúkoľvek ďalšiu zložku tohto prípravku. Prípravok Ibalgin® 400 nie je vzhľadom k množstvu účinnej látky v jednej tablete určený deťom do 12 rokov. Ďalšie kontraindikácie sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa.

Ibalgin® 400, 48 filmom obalených tabliet, je liek na vnútorné použitie. Obsahuje ibuprofén. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

4,99 €
cena vrátane DPH nezahŕňa cenu dopravy