Novinky

Jarné alergie

17.04.2023

Každý rok s príchodom jari nás zvyknú potrápiť alergie. Je to spôsobené začiatkom kvitnutia prvých drevín, rastlín a tráv.

V lekárni SAVMED sme sa rozhodli urobiť pre vás veľkonočnú súťaž v ktorej rozdáme až tri balíčky.

S pribúdajúcim vekom človeka je bežné, že hustota vlasov sa znižuje. V čoraz častejších prípadoch sa začína vyskytovať aj v skoršom veku a môže za tým byť viacero príčin ako kožný problém, nedostatok vitamínov, minerálov, stopových prvkov, zvýšeným stresom, prekonaním ochorenia COVID-19 a iné.

Pre väčšinu z nás úplne samozrejmá vec, okuliare. Ale vynález okuliarov do dnešnej podoby bol dlhý náročný proces. Dioptrické nám slúžia od 13. storočia a slnečné od 20. storočia.

Inhalátory

28.02.2023

Počas posledných rokov sa rozšíril výskyt agresívnych respiračných ochorení, preto je vhodné mať doma k dispozícií inhalátor. Je veľmi užitočný nielen počas zimných mesiacov (suchý vzduch počas vykurovacej sezóny a epidémie), ale aj počas kvitnutia a peľových období.

Zdravý detox

15.02.2023

Krátke zimné dni už sú pomaly za nami a s postupným predlžovaním svetla počas dňa naše telo potrebuje viac energie. Určitú dávku energie vieme získať správnym výberom doplnkovej stravy.

Ku dňu zamilovaných sme si pre vás pripravili súťaž. Výhrou potešíme rovno dvoch súťažiacich.

Zázvor patrí od dávnej minulosti medzi liečivé koreňové rastliny s veľmi priaznivými účinkami na trávenie, pri bolestiach hlavy (migrény), pri chrípke a prirodzene zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Dokáže toho omnoho viac a keďže sa využíva aj v kulinárstve právom ho nazývame aj superpotravinou. Nie všetci si môžu dlhodobo dovoliť konzumovať túto...

Ešte všetci máme v pamäti situáciu spred mesiaca. Kedy každý z nás chce stihnúť všetko čo ešte stále odkladal do Štedrého dňa. Ak vám do toho predvianočného zhonu náhle "prišla" choroba tak to bola len komplikácia navyše. Zvyčajne ju riešime návštevou u doktora a rýchlym nákupom v lekárni kde doplníte už tak dobre zásobenú "domácu lekárničku". Obe...

Športom ku zdraviu, na začiatok roka 2023 sme si pripravili malý športový balíček v hodnote 20€. Zapojte sa do našej súťaže na našich sociálnych sieťach (Instagram alebo Facebook). Stačí splniť tieto 3 základné podmienky: