Tekutý zázvor

23.01.2023

Zázvor patrí od dávnej minulosti medzi liečivé koreňové rastliny s veľmi priaznivými účinkami na trávenie, pri bolestiach hlavy (migrény), pri chrípke a prirodzene zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Dokáže toho omnoho viac a keďže sa využíva aj v kulinárstve právom ho nazývame aj superpotravinou. Nie všetci si môžu dlhodobo dovoliť konzumovať túto "zázračnú" rastlinu. Pozor by si mali dať hlavne deti, tehotné a ľudia trpiaci cukrovkou. 

My by sme vám radi odporúčili tekuté produkty zo zázvoru. Presnejšie máme na mysli tzv. Ginger shoty od značky GymBeam. U nás v lekárni držíme skladom 3 príchute:

- Zázvorový Ginger shot - šťava zo zázvoru (60%), med (20%),  šťava z citróna (12%) a kokosová voda (8%)

Zázvorový shot s kurkumou - šťava zo zázvoru (57%), med (20%), šťava z citróna (12%), kokosová voda (8%), kurkuma (4%) a kajenské korenie

Zázvorový shot s rakytníkom - šťava zo zázvoru (50%), rakytníková šťava (20%), med (15%), šťava z citróna (7,5%), kokosová voda (7,5%)

Tieto 50 ml flaštičky sa dajú ľahko pribaliť kamkoľvek sa vydáte na cesty. Konzumovať ich môžete na viacero spôsobov a kedykoľvek. Ide o silný koncentrát, ale ak sa vám zdá príliš silný môžete ho rozriediť v inom nápoji alebo vo vode. V zimných mesiacoch sa dá vypiť spolu s čajom. Naopak počas leta v dobre vychladenom drinku.

Ak už výhody tekutého zázvoru dávno viete, určite stoja za zmienku produkty značky ROCHESTER. Ide v prvom rade o väčšie balenia (0,725l) bez alkoholu. Skladom držíme nasledovné príchute:

- Rochester Ginger - Výlučne prírodný extrakt zázvoru (14%) , výťažkov bazových kvetov, hrozienok a trstinového cukru 

Rochester Ginger Dark - Výlučne prírodný extrakt BIO zázvoru (9%), výťažkov citrusov pestovaných v režime BIO trstinového cukru a karamelu

Rochester Ginger Light - Jedinečná zmes prírodných extraktov, bez pridaného cukru je bezlepkový a navyše vhodný aj pre vegánov. Obsahuje len 39 kalórií na 100 ml a nájdete v ňom len prírodné sladidlo - stéviu. Obsahuje zázvorovú zložku (14%).

Rochester Organic Root Ginger - Lahodná a svieža kombinácia bio zázvorovej zložky (7%), bio citrusovej šťavy, bio pestovaného zázvoru a prírodného limetkového oleja.